После операцијата на отворено срце се огласи и Шварценгер

Арнолд Шварценегер пред неколку дена беше примен во болницата „Сидар - Синај“, поради, како што првобитно се сметаше, операција на срцев залисток. Поради компликации на Терминаторот му е направена операција на отворено срце. Арнолд Шварценегер пред неколку дена беше примен во болницата „Сидар - Синај“, поради, како што првобитно се сметаше, операција на срцев залисток. Поради компликации на Терминаторот му е направена операција на отворено срце.„Се вратив“ било првото нешто што го кажал после операцијата, а денеска се огласи и на Интаграм.Поранешниот гувернер на Калифорнија и познатиот актер порача:„Точно е. Се вратив. Заспав очекувајќи дека ќе се разбудам со мал рез, а се разбидив со голема лузна. Но, знаете што? Се разбудив и благодарен сум на тоа. Им благодарам на лекарите и медицинските сестри. Навистина сум им благодарен.“, напишал актерот и со оваа објава ги израдувал фановите кои велат дека пресреќни, бидејќи од оваа борба излегол како победник.
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатиот актер на акциони филмови и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето, ја напушти болницата во Лос Анџелес и замина дома. Неговиот портпарол на социјалната мрежа Твитер напиша дека актерот е во добра состојба. Шварценегер беше опериран на 29 март. Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето од болница напиша: „Точно, се вратив“, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“. „Се разбудив и тоа е нешто за што треба да сум благодарен“, напиша Шварценегер од својот профил на социјалната мрежа Твитер.
| | веќе видена | слични
6 копии

Ѕвездата на акционите филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати дома. Како што соопштина Твитер Даниел Кечел, неговиот портпарол, актерот е во добра состојба. – Јас сум назад, се вратив, изјави поранешниот шампион во бодибилдинг кога се разбудил по операцијата. Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето ос болница напиша: Точно, јас сум назад, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на акционите филмови и некогашниот гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер се врати дома од болница, по операцијата на отворено срце. -Шварценегер се врати дома- напиша портпаролот на актерот Даниел Кечел. Тој нагласи дека актерот излегол од болница во петокот попладне.
| | веќе видена | слични

Шварценегер во четвртокот е однесен во болница поради замена на срцевиот залисток. Хируршкиот зафат кој претходно му бил направен бил експериментален, поради што дошло до компликации, наведува сајтот „ТМЗ“. Докторите биле подготвени во случај замената на срцевиот залисток да не успее, па многу брзо донеле одлука дека на „Терминаторот“ му е неопходна операција на отворено срце. Самата хируршка интервенција траела неколку часа. Ова инаку не е прв пат Шварценег да прави операција на срце, потсетува „ТМЗ“. Популарниот актер уште во 1997 година замени еден срцев залисток. Хирурзите тогаш не сметале дека е потребна е операција, но актерот одлучил да се оперира “додека е млад”.
| | веќе видена | слични

Седумдесетгодишниот актер, кој од синоќа е пуштен дома, се чувствува “многу добро“. Шварценегер беше опериран на 29 март. Беше примен во болница поради замена на срцевиот залисток вграден 1997 година поради срцева мана, но таа помалку инвазивна процедура не успеала и лекарите се одлучиле да му го оперираат срцето. Поранешниот гувернер и ѕвездата на акционите филмови, од болницата Сидар-Синај во понеделникот на твитер објави: „Точно е, се вратив. Заспав со очекување дека ќе се пробудам со мал рез, а се разбудив со голем – но знаете што, се разбудив, и на тоа нешто треба да сум благодарен“.
| | веќе видена | слични

Актерот и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер излезе од болницата во Лос Анџелес каде што направи операција на срцето, изјави неговиот портпарол. Седумдесетгодишниот актер, кој од синоќа е пуштен дома, се чувствува многу добро. Шварценегер беше опериран на 29 март. Беше примен во болница поради замена на срцевиот залисток вграден 1997 година поради срцева мана, но таа помалку инвазивна процедура не успеала и лекарите се одлучиле да му го оперираат срцето. Поранешниот гувернер и ѕвездата на акционите филмови, од болницата Сидар-Синај во понеделникот на твитер објави: – Точно е, се вратив. Заспав со очекување дека ќе се разбудам со мал рез, а се разбудив со голем – но знаете што, се разбудив, и на тоа нешто треба да сум благодарен.
| | веќе видена | слични

Принцот Филип бил примен во болница за хируршка интервенција, објавија службите од Бакингемската палата. “Неговото Кралско Височество Војводата од Единбург бил примена во болницата на „Кралот Едвард VII“ во Лондон, каде му била закажана операција на колкот. Хируршкиот зафат е палниран за денес”, се вели во соопштението. Војводата поради здравствените проблеми не бил во можност да учествува на традиционалната миса во капелата Св. Џорџ, каде треба да се одржи свадбата на принцот Хари и Меган Маркл на 19 мај.
| | веќе видена | слични
2 копии

Бакингамската палата соопшти дека принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета, е примен во болница на претходно закажана операција на колкот. Во соопштението се наведува дека 96-годишниот принц ќе биде опериран утре. Toj во изминатиот период се повлече од јавниот живот и не се појави на неколку позначајни јавни настани.
| | веќе видена | слични

Принцот Филип, 96-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета Втора е задржан во болница во лондон, соопшти кралскиот портпарол. Војводата од Единбург ќе оди на планирана операција на колкот во болницата „Едвард Седми“ во среда.
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После операцијата на отворено срце се огласи и Шварценгер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: