Собраниската седница за уставните измени одложена за утре во 12 часот


4 копии

Македонските пратеници денеска би требало да расправаат за уставните измени за промена на името на државата, додека премиерот Зоран Заев се обидува да најде ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во 16 , 30 часот се обрати од пред Собранието на Република Македонија. Во моментов пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снегот и температурите под нулата не ги спречија демонстрантите денеска повторно да излезат на протест пред Собранието на Република Македонија против уставните ...
| | веќе видена | слични
13 копии
5 копии
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 277 | | | веќе видена

Каменот на сопнување во текот на преговорите за Законот за јавно обвинителство не е Катица Јанева туку барањето за затворање на постапките кои се почнати од ...
сите 364 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собраниската седница за уставните измени одложена за утре во 12 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: