Пеле: Меси е далеку послаб од Марадона!


Еден од најдобрите играчи на сите времиња Пеле неодамна изјави дека Меси не е ниту блиску добар колку што беше тој додека играше. Пеле повторно успеа да ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на бразилската легенда Пеле дека ѕвездата на Барселона Лео Меси не може да игра со глава и со десната нога, крена голема прашина во фудбалскиот свет. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот бразилски фудбалер, Пеле, во интервју за „Фоља де Сао Паоло“ коментираше за еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Лео Меси. Сепак, играчот ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле никогаш не штедел зборови кога се во прашање неговите колеги, но мора да се забележи дека неговиот фудбалски талент е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеле: Меси е далеку послаб од Марадона!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: