ФК Лабуништа ќе одигра пријателски натпревар против новиот второлигаш ФК Генц Калемлер

Во рамките од своите подготовки ФК Лабуништа 2011 во Понеделник 06.08.2018 г. Со почеток во 17:00 часот на стадионот Караорман Струга ќе го одигра петтиот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската сезона 2018/2о19 започнува на 18 август. Оваа сезона Гостивар ќе има двајца претставници во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Фудбалската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 8. август 2018 (ИНПРЕС) – Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, екипата на Шкендија, одбраната на трофејот во најмасовното натпреварување кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пелистер кој има амбиции да се врати во елитата на стартот од Втората лига - Запад ќе гостува кај Скопје, токму овие екипи испаднаа лани од 1МФЛ. Во Втората ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 124 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку има какви било докази за инволвирани високи функционери ...
сите 207 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК Лабуништа ќе одигра пријателски натпревар против новиот второлигаш ФК Генц Калемлер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: