Португалија – Холандија: Класата на Роналдо или дрскоста на младите „лалиња“


Вечерва ќе биде познат првиот победник на новиот турнир на УЕФА – Лигата на нации, но и првиот патник на Европското првенство следното лето. Во финалето на ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо ја сумираше својата прва сезона во Италија наведувајќи ги сите рекорди кои ги сруши оваа година. Роналдо со Јувентус ја освои титулата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот фудбалер, Франк Рибери го напушта Баерн ова лето, но сé уште не е познато дали ќе ја продолжи кариерата. Рибери го напушта Минхен по 12 години, а ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо во кариерата има постигнато многу голови. За репрезентацијата на Португалија има одиграно 158 ...
| | веќе видена | слични

Играчот на Јувентус Кристијано Роналдо се разочара по мечот меѓу Португалија и Холандија, кога на крајот дозна дека не е избран за најдобар фудбалер на Лигата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалските навивачи низ светот се поделени околу тоа дали е подобар Кристијано Роналдо или Лионел Меси, таа дебата нема никогаш да престане додека тие двајца ...
| | веќе видена | слични

Во Португалија, од 5 до 9 јуни се одржа завршницата на Лигата на нации. На зафршниот турнир учествуваа Португалија, Холандија, Англија и Швајцарија, а ...
| | веќе видена | слични

Девојката на најдобриот играч на Португалија го украде шоуто на финалето на Лигата на нациите. Кристијано Роналдо со Португалија го освои првиот трофеј во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 250 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 165 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Бројот на заболени од коронавирус во Јужна Кореја ја надмина бројката од 100, од кои половината се припадници на сектатa од градот Дегуа, во кој живеат 2,5 ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Португалија – Холандија: Класата на Роналдо или дрскоста на младите „лалиња“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: