Пред точно 15 години Роналдо првпат даде гол за Португалија (видео)


Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо во кариерата има постигнато многу голови. За репрезентацијата на Португалија има одиграно 158 ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо со девојката Георгина Родригез и децата е на одмор во Грција, а дека уживаат доволно зборуваат фотографиите кои ги објавуваат на Инстаграм. ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена и официјално Кристијано Роналдо замина на заслужен одмор. Сезоната ја заврши со титула во Лигата на нации, а веднаш потоа со својата девојка ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо ја сумираше својата прва сезона во Италија наведувајќи ги сите рекорди кои ги сруши оваа година. Роналдо со Јувентус ја освои титулата ...
| | веќе видена | слични

Лотар Матеус ја откри идната дестинација на Колумбиецот, вели дека самиот Роналдо му посочил на својот поранешен соиграч од Реал Мадрид дека посакува повторно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на Баерн Минхен и Интер Лотар Матеус најави трансфер на Хамес Родригес. Хамес е поврзани со Наполи, откако беше најавено дека нема да остане ...
| | веќе видена | слични

Агентот на Хамес Родригез вчера откри дека Карло Анчелоти силно го посакува Колумбиецот во својот Наполи, но само еден ден по ваквата изјава, се јави ...
| | веќе видена | слични

Поранешнито играч на Баерн и Интер, Лотар Матеус најави трансфер на Џејмс Родригез. Џејмс започна да се поврзува со Наполо откако беше обајвено дека нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 477 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 86 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред точно 15 години Роналдо првпат даде гол за Португалија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: