Бејли: Македонија има реална можност за членство во НАТО


7 копии
2 копии

Тероризмот претставува директна закана за безбедноста на граѓаните на земјите членки на НАТО, но и за меѓународната стабилност и просперитет. Тој е ...
| | веќе видена | слични

Од денес до 14 април во хотелот „Holiday Inn“ се реализира напредна работилница поддржана од НАТО програмата за мир и безбедност на која се дискутира за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ученици од неколку средни училишта во државава ја посетуваат музејската изложба „Република Македонија на патот кон НАТО“ поставена во Воениот музеј. - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици од неколку средни училишта во Македонија од 04 април, Денот на НАТО, па сè до крајот на оваа недела во Воениот музеј организирано ја посетуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев побара од НАТО да ги вреднува напорите на Македонија што ги вложува во реформите за да стане 30. полноправна членка на Алијансата. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 92 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 105 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бејли: Македонија има реална можност за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: