Платно од Моне постави нов рекорд за најскапо уметничко дело од импресионизмот


Уметничкото дело кое е дел од неколкуте од прославената серија слики на Клод Моне под насловот „Стогови сено“ во вторникот беше продадено на аукција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чинија од хартија на која фронтменот на „Нирвана“, Курт Кобејн, напишал листа со песни, е продадена за 22.400 долари на аукција во Њујорк.Аукциската куќа ...
| | веќе видена | слични

Без да се навлегува во уметничката вредност на делото на Џеф Кунс и дали тоа е споменик на „преценет кич од 1980-те“, останува фактот дека неговиот зајак е ...
| | веќе видена | слични

Употребена хартиена чинија на којашто култниот фронтмен на бендот Nirvana, Курт Кобејн, направил список со песни е продаденa за 22.400 американски долари на ...
| | веќе видена | слични

Урнат е рекордот за цена што ја постигнало дело на еден жив уметник – скулптурата на современиот уметник Џеф Кунс – балон во облик на зајак, изработена во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

ОВЕН Љубов Во текот на оваа година треба да се научите со леснотија да ја прифаќате промената. Многу често ќе се најдете растргнати помеѓу домот, работата, ...
сите 195 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платно од Моне постави нов рекорд за најскапо уметничко дело од импресионизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: