„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес за Светскиот ден на поезијата


Светскиот ден на поезијата денеска во девет кафе-барови во Скопје и во Велес ќе биде одбележан со акцијата „Плати со поезија“ - дел од глобалниот настан што се ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии
2 копии

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа денешната седница и наместо во 11 часот, таа ќе почне во 15 часот. Во кабинетот на Џафери велат дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Постојните механизми и законската регулатива треба да се надградат и треба да се прошират, да вклучат и други субјекти, кои што ќе го надополнат постојниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес за Светскиот ден на поезијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: