Мадрид трепери пред доаѓањето на 500 „особено насилни“ фанови на Бока и Ривер


Мадрид дојде како алтернатива за „воената“ состојба во Буенос Аирес која изби пред реванш дуелот на лутите градски ривали. Сепак, и Шпанците не се мирни пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Напаѓачот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез вели дека реваншот од финалето на Копа Либертадорес ќе биде чуден поради фактот што се игра на Сантијаго Бернабеу во ...
| | веќе видена | слични

Единствениот навивач на Ривер плате кој беше уапсен поради кршење на автобусот со фудбалерите на Бока јуниорс, беше пуштен на слобода, а на судењето на 13-ти ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез денеска даде прва изјава од Мадрид како најава за големото Суперкласико дерби кое конечно ќе се одигра оваа недела, натпревар пред кој напаѓачот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадрид трепери пред доаѓањето на 500 „особено насилни“ фанови на Бока и Ривер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: