Под влијание на своите ѕвезди, овие три хороскопски знаци постојано ги уништуваат своите врски…

Понекогаш имаме чувство како да сме направиле сè правилно, но сепак на крајот врската завршила. И токму тогаш се наоѓаме во ситуација на збунетост и не можеме да сфатиме што тргнало наопаку. Но изгледа не сме секогаш виновни ние. Погледнете ги следниве 3 хороскопски знаци кои под влијание на своите ѕвезди постојано ги уништуваат своите врски: Бик Биковите се доживуваат како силни, самосвесни и амбициозни жени, но мажите во нив секогаш гледаат жени кои си се доволни самите себеси. Тие несомнено привлекуваат со својот шарм и отвореноста на умот, но оние кои се со нив во врска чувствуваат како постојано да се на тест и како да им се поставуваат предизвици кои покажуваат до каде се подготвени да одат. Биковите често се чувствуваат како да се во некаков вид натпревар, бидејќи во нивната природа е да докажат дека можат да направат сè подобро и побрзо, па затоа и нивните партнери се чувствуваат како да се во нивна сенка. Зборливоста на Биковите им е симпатична на почетокот, но како што поминува времето така таа ...
| | веќе видена | слични

Хороскопот тврди дека секој знак има по некоја многу иритантна особина, а еве за кои карактеристики станува збор. Овен Можеби понекогаш не сте свесни за тоа, но вашата искреност честопати е брутална. Многу луѓе остануваат повредени по разговорот со вас, што повремено ве прави одбојни. Бик Вашата најиритантна особина е секако тврдоглавоста. Вие не сакате да ги признавате вашите грешки, дури и кога аргументите можат да предизвикаат штета. Близнаци Вие сте родени “трачарки” и постојано ги прераскажувате приказните и располагате со поверливи информации. Поради овие ваши особини, луѓето лесно губат доверба во вас. Рак Премногу сте драматични. Луѓето околу вас имаат впечаток дека мора да внимаваат на секој нивен збор, па затоа и неретко ве избегнуваат. Лав Вашата константна желба за внимание може да им стане напорна на луѓето од вашето опкружување. Девица Вие сте многу детални во сѐ, па затоа честопати и ви замеруваат на вашата опседнатост со ситници. Вага Луѓето обично мислат дека играте двојна игра, а со текот ...
| | веќе видена | слични

 Сите сакаме да оставиме нешто трајно и значајно за светот во текот на своите животи и позитивно да влијаеме врз неговата промена. Исто така, секој од нас води различна борба од онаа на другиот и секој хороскопски знак има одредена желба како да го промени светот. Како вие се обидувате да го промените светот, според хороскопот? Овен Енергичните лидери се борат за идеалите во кои веруваат. Тие ќе бидат многу активни кога ќе треба да ги докажат своите каузи и секогаш ќе укажат ако нешто е погрешно. Најмногу се плашат дека ќе бидат настрана и само ќе гледаат, бидејќи тие не се родени за да губат. Тие не само што имаат желба да го сменат светот - туку и секој ден развиваат идеи како да го направат тоа. Бик Биковите сакаат да бидат сигурни дека се слушнати. Воспоставуваат авторитет, а луѓето ги почитуваат. Сè што почнуваат, го прават со голема посветеност и сериозност, а тоа е квалитет поради кои луѓето околу нив ги ценат. Сакаат да веруваат дека секој може да биде посветен на својата цел како што тоа го прават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не тврдиме дека оваа поделба е исклучива, но според хороскопот, ова се трите најубави знаци. ВАГА Тие се извајани. Било да се работи за машки или женски припадник на знакот, Вагата е синоним за убавина. Како и кај Бикот, планетата Венера тука баш несебично во едно суштество спакувала совршенство без мана. ШКОРПИЈА Шкорпиите се богови на харизмата. Тие имаат магнетна привлечност и се неодоливи. ЈАРЕЦ Родените под овој знак имаат одлична предиспозиција да се занимаваат со моделство. Ова е најфотогеничен знак во хороскопот.
| | веќе видена | слични

Астролозите тврдат дека овие два хороскопски знаци никогаш не лажат. Стрелец Стрелците се многу добри и искрени луѓе. Освен тоа, многу се великодушни. Единствена мана им е што знаат понекогаш да ги преувеличат своите авантури, но не од злоба, туку за да го забавуваат друштвото. Она што на многумина не им се допаѓа е што стрелците ја кажуваат вистината дури и кога не е убава. Овен Тие секогаш го кажуваат она што го мислат, но пред се затоа што се импулсивни. Многу се енергични, но таа енергија не ја трошат на лажење. Понекогаш нивната искреност предизвикува болка кај другите луѓе, а понекогаш и самите овни жалат поради своите зборови. Сепак, искреноста е нивната најголема доблест.
| | веќе видена | слични

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат. Овен  Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот. Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не. Близнаци Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства. Вага Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат ...
| | веќе видена | слични

Жените во овие хороскопски знаци влегуваат во врска многу страствено и целосно им се посветуваат на партнерите. Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат. Овен Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот. Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не. Близнаци Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства. Вага Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Припадниците на овој знак се малку агресивни и ориентирани на акција. Повеќе ги возбудуваат импулсивни и страсни додворувачи, отколку некои префинети и нежни. Сакаат дискусии во кои можат да се наметнат, а ќе ги освоите со директната изјава во облик на шепотење на уво, која мора да звучи спонтано и искрено. БИК Без разлика дали станува збор за некаков подарок или вкусна вечера во комбинација со чаша вино која сте ја подготвиле за нив, биковите не остануваат рамнодушни на традиционалното додворување, сè додека се трудите во целост да им угодувате. Бакнежите во врат најпрво ќе ги возбудат, а после некое време и тотално ќе ги избезумат. БЛИЗНАЦИ Топло-ладни игри, драматични пресврти и возбудливи расправии се најголем афродизијак за припадниците на овој знак. Тие сакаат по малку нападни и доминантни партнери, а сон им е покрај себе да имаат некој кој сите други во околината го сакаат. Во подоцнежната фаза од врската, ги возбудуваат новите искуства, како на пример тестирање нови техники на бакнување и учење ...
| | веќе видена | слични

Откријте кој знак колку е духовит и како другите луѓе ве доживуваат вас Овен Овие луѓе имаат груба смисла за хумор, поради што честопати се погрешно сфатени од другите луѓе. Најмногу уживаат во вицеви за војска.   Бик Биковите се главни кога станува збор за кажување „мрсни“ вицеви. Меѓутоа, мана им е тоа што знаат да претераат со ваквите шеги и да раскажуваат едни исти, со години.   Близнаци Припадниците на овој знак се најголеми шегобијци и се одлични во имитирањето на другите луѓе. Близнаците со задоволство скокаат зборувајќи од еден на друг дијалект и се големи обожаватели на англискиот хумор.   Рак Раковите сакаат топли, интерни шеги и честопати сакаат да се пошегуваат на сопствена сметка. Обожаваат вицеви поврзани со нивниот роден крај.   Лав Овие луѓе се родени шоумени. Кога лавовите ќе тргнат во акција да го забавуваат своето друштво, тешко е со нив да излезете на крај. Ги обожаваат анегдотите за познатите личности, а штом слушнат добра шега, веднаш се трудат да ја складираат во нивната духовита ...
| | веќе видена | слични

Постојат два хороскопски знака во Зодијакот кои целосно се наклонети еден на друг и си одговараат на сите полиња. Едноставно, нивната страст и хемија се совршен спој, Бик и Скорпија. Скорпијата го обожава тоа што не може лесно да го добие Бикот и тоа е дозата на предизвик што ја сака овој хороскопски знак. За разлика од неа, Бикот ужива во физичкиот контакт и тежнее за достигнување на емотивна сигурност. Скорпијата зрачи со привлечност и во љубовта очекува многу страсти, а Бикот го обожава тоа. Стабилен и конзервативен, Бикот се вбројува во знаците кои имаат најмногу самодоверба. Скорпијата е одличен водич и луѓето родени во овој знак секогаш се свесни за секоја ситуација, а посебно се истакнуваат во снаодливоста.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во скопската полиција рано утрово, околу 2 часот по полноќ, бил пријавен пожар во близина на училиштето во скопското село Огњанци.Во пожарот гореле бали слама ...
сите 332 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 204 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 254 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 146 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Под влијание на своите ѕвезди, овие три хороскопски знаци постојано ги уништуваат своите врски…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: