Требенишките великани повторно почиваат заедно - отворена големата изложба во Скопје


Додека ја разгледувате поставката, ги уочувате предметите со исти карактеристики и декорации, па сосема исчезнуваат денешните граници, културниот круг од пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу 400 вредни артефакти на изложбата во Археолошкиот музеј со која се одбележува еден век од откривањето на некрополата кај охридско Требениште, македонските ...
| | веќе видена | слични

Гостин во Отвореното Студио 1 беше Горан Станев, директор на Археолошки музеј, кој со домаќините Елена Милошевска и Антонио Крстевски зборуваше на тема: По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изложбата „100 години Требениште“ содржи околу 400 експонати откривани во различни периоди од 1918 до 2018 година Археолошката изложба „100 години Требениште“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 532 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Требенишките великани повторно почиваат заедно - отворена големата изложба во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: