Откупот на земјоделските производи, најголема мака за земјоделците

2 копии

Намалено производство, ниски откупни цени, неконкурентно производство се проблеми кои долго време се провлекуваат низ македонскиот аграр. Причините за овие ...
| | веќе видена | слични

Речиси 5 дена не се врши откуп ,земјоделците се очајни но сепак се надеваат дека министерството за земјоделство заедно со откупувачите ќе изнајдат решение и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Непречен откуп и дистрибуција на земјоделските производи ветуваат од ресорното министерство по средбата со производителите и откупувачите. Утврдено е дека ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска соопшти дека ќе бидат преземени сите неопходни мерки за непречен откуп и дистрибуција на ...
| | веќе видена | слични

Сите потребни мерки за непречен откуп, дистрибуција и заштита на домашното земјоделско производство, ќе бидат преземени, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

деновиве е реализирана средба на производителите и откупувачите на градинарски производи со цел да се утврди како се одвива откупот и дистрибуцијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гајби се пакуваат по три сорти од договорен производ, нема ладилници за чување, овошјето се чува во несоодветни услпови, мора да имаме складишни капацитети ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откупот на земјоделските производи, најголема мака за земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: