Директорот на италијанската Агенција за лекови поднесе оставка поради односот кон мигрантите

5 копии

Раководителот на италијанската Агенција за лекови (АИФА), Стефано Вела , поднесе оставка во знак на протест поради строгата политика на Владата во врска со ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, вербално го нападна францускиот претседател Емануел Макрон нарекувајќи го лицемер што ги враќа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон им одговори на унгарскиот премиер Виктор Орбан и на министерот за внатрешни работи, Матео Салвини, дека имаат право кога ...
| | веќе видена | слични

Неприкосновениот унгарски премиер Виктор Орбан објави дека италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини е "неговиот херој и сопатник", а како негов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

,, Тој е мој херој и партнер на патот” , изјави Орбан пред средбата со Салвини. Двајцата се заговорници за радикален однос кон мигрантите што пристигнуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 277 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 200 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 230 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на италијанската Агенција за лекови поднесе оставка поради односот кон мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: