Усеини за ТВ24: Расправајте се со други дивоградби


Не инспектори и багери за рушење, туку балони и свечена црвена лента која ја официјално и формално ја пресече струшкиот градоначалник Рамиз Мерко со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со сечење лента, балони, огномет, многу гости, мина синоќешната забава на реотворањето на реновираната пицерија Луна на советникот и бизнисмен Нефи Усеини на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични

УНЕСКО зборува - канта тропа. Наместо да се уриваат дивоградби, им се сечат црвени ленти. Дивоградбата на советникот од ДУИ во општина Охрид Нефи Усеини кај ...
| | веќе видена | слични

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „360 степени“. ...
| | веќе видена | слични

Пица-ресторанот „Луна“, кај Чинарот во Охрид, кој инаку се смета за дивоградба и е во сопственост на советникот од редовите на ДУИ во општина Охрид, Нефи ...
| | веќе видена | слични

Дивоградбата, летната тераса кај Чинарот во заштитената зона на стариот дел на Охрид, од вчера стана пицерија „Луна" во сопственост на општинскиот советник од ...
| | веќе видена | слични

„Откако владината делегација во Баку со лажирана фактичка состојба го пролонгира измачувањето на Охридското езеро од сопствените криминални бандити, сега во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 403 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 256 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усеини за ТВ24: Расправајте се со други дивоградби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: