Одлична изведба на претставата „Во фиока“ во предворјето на „Св. Софија“ (Фото)

3 копии

Охрид, 6. септември 2018 (ИНПРЕС) – Театарската група на охридскиот Црвен крст синоќа, на отворената сцена во предворјето на црквата „Св. Софија“ ја изведе ...
| | веќе видена | слични

Останато

По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската ...
сите 250 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 274 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 55 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлична изведба на претставата „Во фиока“ во предворјето на „Св. Софија“ (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: