ОФИЦИЈАЛНО: Менди е нов фудбалер на Реал Мадрид


Ферлан Менди е нов играч на Реал Мадрид и трето летно засилување на кралскиот клуб, по Лука Јовиќ и Еден Азар. Реал Мадрид на својата клупска страница објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на Франција, Дидје Дешам ги претекна Реал и Лион со соопштението за трансфер на Ферлан Менди, тој попладнево откри дека левиот бек е ново засилување ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид до денеска официјално потврди четири засилувања за летниот преоден рок (Родриго, Милитао, Јовиќ и Азар), но оваа вечер, Дидие Дешамп потврди дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 72 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена

Samsung се очекува да го претстави наредниот Note на 7 август во Њујорк , барем така кажуваат неофицијалните информации од минатата недела. Кога ќе се земе во ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОФИЦИЈАЛНО: Менди е нов фудбалер на Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: