Вардар покажа карактер и извлече реми кај Мешков Брест

2 копии
2 копии

Со триумфот на Веспрем на дуелот со Монпелје (25-19) познат е целосниот изглед на табелата во групата А во која се наоѓа Вардар. По десет кола бранителот на ...
| | веќе видена | слични

„Лавовите" од Манхајм со 27:32 славеа во Шведска над Кристијанштад, во освојувањето на бодовите придонес имаше и македонскиот репрезентативец Филип Талески кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 128 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 131 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар покажа карактер и извлече реми кај Мешков Брест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: