“Рибја чорба” на седмото издание на “JoyFest” во Крива Паланка


2 копии
7 копии
2 копии

Ако патот ве носи кон Крива Паланка, во кој било ден или доба од годината, неодминлива дестинација за уживање во благодатите на раскошната природа, во пазувите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес се наоѓаме во Берово, помеѓу граѓаните во Берово и Беровската општина. Ја користам оваа прилика на сите верници од православна вероисповед да им го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Берово, од каде на сите верници од православна вероисповед им го честиташе ...
| | веќе видена | слични

Со Божествена литургија со која богослужеше митрополитот Кумановско-осоговски г.Јосиф во храмот на манастирот „Свети Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка почна ...
| | веќе видена | слични

Министерост за Земјоделие, Љупчо Николовски објави објави фотографија со премиерот Зоран Заев, додавајќи: “огромна чест. Благодарам”. Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Рибја чорба” на седмото издание на “JoyFest” во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: