Обложувалниците, казината и трговијата се главни двигатели на македонската економија, БДП порасна за 3%


Обложувалниците, казината, трговијата, тоа се главните двигатели на економијата во третиот квартал. БДП во претпослендото тромесечие порасна за 3%. И ...
| | веќе видена | слични

Во нестабилни времиња и без поддршка од државата домашните компании успеаваат да остварат раст и да креираат нови работни места. Бизнисмените во прилогот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите индикатори покажуваат дека има огромна перспектива и надеж за економскиот раст и развој. Секако, тоа е возможно со развој на бизнис-секторот, на ...
| | веќе видена | слични

Сите индикатори покажуваат дека има огромна перспектива за економскиот раст. Третиот квартал заврши со пораст на извозот од 16,4%, индустриското производство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат. Растот на економијата, растот на БПД од 3 отсто во третиот квартал од оваа година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обложувалниците, казината и трговијата се главни двигатели на македонската економија, БДП порасна за 3%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: