Починал пред да полета авионот: Детали за трагедијата на скопскиот Аеродром

Во текот на вчерашниот ден во 14 часот и 20 минути,во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека починал 37-годишниот Д.М. од селото Фалише-тетовско кој тебало да патува за Базел со летот во 13 часот и 20 минути од Аеродром “Скопје“. Во текот на вчерашниот ден во 14 часот и 20 минути,во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека починал 37-годишниот Д.М. од селото Фалише-тетовско кој тебало да патува за Базел со летот во 13 часот и 20 минути од Аеродром “Скопје“.Од лекар од медицинската екипа од Аеродром „Скопје“ била констатирана смрт.На местото на настанот бил извршен увид од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.
| | веќе видена | слични

Уште една несреќа со смртни последици ја потресе Македонија во која загина едно лице. На 30.03.2018 година околу 18,00 часот во атарот на с.Старо Нагоричани-Куманово, Ц.М. (82) од с.Старо Нагоричани додека орал со трактор на нива во м.в.„Бела грамада“, удрил во дрво. Откако удрил во дрвото тракторот се превртел, а Ц.М. починал на лице место. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи-Куманово. Со одобрение на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагедија се случила вчера во атерот на село Старо Нагоричане. Според инфорамциите на МВР, вчера околу 18 часот во атарот на с.Старо Нагоричани-Куманово, Ц.М. (82) од с.Старо Нагоричани додека орал со трактор на нива на м.в.„Бела грамада“, удрил во дрво, по што тракторот се превртел, а Ц.М. починал на лице место. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи-Куманово. Со одобрение на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.
| | веќе видена | слични

 Вчера доцна попладне загина 82 годишник од кумановското село Старо Нагоричани. Екипа од СВР Куманово на самото место извршила увид, а по одобрение на јавен  обвинител телото на е предадено на семејството, соопшти МВР.
| | веќе видена | слични
3 копии

Осумдесет и двегодишниот Ц.М. од кумановското село Старо Нагоричане вчера додека орал со трактор на нива на м.в. „Бела грамада“, удрил во дрво, по што тракторот се превртел, а тој починал на лице место.МВР соопшти дека увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи-Куманово. Со одобрение на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.
| | веќе видена | слични

Вчера околу 18 часот во атарот на с.Старо Нагоричани-Куманово, Ц.М. (82) од с.Старо Нагоричани додека орал со трактор на нива на м.в.„Бела грамада“, удрил во дрво, по што тракторот се превртел, а Ц.М. починал на лице место. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи-Куманово. Со одобрение на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 13:17 часот во Скопје, на улица „Маџари 2“ пронајдена е почината С.С.(72). Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт. Извршен е увид на местото на настанот, по наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесет и две годишната С.С. вчера околу 13 часот била пронајдена почината на улицата „Маџари 2“ во Скопје. Од МВР информираат дека смртта кај жената е констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. Извршен е увид на местото на настанот, по наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 13 часот вчера во Скопје, на улица „Маџари 2“ пронајдена е почината жена. Полицијата информира дека се работи за 72-годишната С.С. кај која Брзата помош можела само да констатира смрт. Извршен е увид на местото на настанот, по наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.
| | веќе видена | слични

Мртов маж пронајден кај скопската обиколница, Како што информираат од МВР, во 10:20 часот вчера во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на обиколницата помеѓу селата Орман и Волково, во правец од Скопје кон Тетово, во паркирано возило пронајден бил починат М.М. (71) од Скопје. Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починал пред да полета авионот: Детали за трагедијата на скопскиот Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: