Нов силен земјотрес на Пацификот - над 30 лица загинати

10 копии
2 копии
2 копии

Силен земјотрес денеска повторно ја погоди Папуа Нова Гвинеа, а бројот на лицата кои настрадаа од земјотресот со јачина од 7,5 степени се искачи 67. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Силен потрес повторно ја погоди Папуа Нова Гвинеа во понеделникот, а бројот на лицата кои смртно настрадаа од земјотресот со магнитуа од 7,5 степени се искачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 88 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов силен земјотрес на Пацификот - над 30 лица загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: