ВИКЕНДОВ ГАЛИЧКА СВАДБА: Зурли штом диво ќе писнат, штом тапан ќе грмне со подземен екот

7 копии

Викендов од 12 до 14 јули, по 46-ти пат, на падините на планината Бистра, во живописниот Галичник, ќе се одржи традиционалната културно-сценска манифестација ...
| | веќе видена | слични

Со песна и три истрели во подножјето на Бистра овој викенд ќе почне традиционалната Галичка свадба. Оваа година се одржува по 46. пат, а ќе се венчаат Огнен ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Марина Петровска и Огнен Караѓозовски викендов ќе го кажат судбоносното „ да “ пред неколку илјади посетители од земјава и странство, на 46-тото издание на ...
| | веќе видена | слични

Она што е познато е дека на традиционалната културно-туристичка манифестација „Галичка свадба“ која годинава ќе се одржува од 12 до 14 јули, месната заедница ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 404 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИКЕНДОВ ГАЛИЧКА СВАДБА: Зурли штом диво ќе писнат, штом тапан ќе грмне со подземен екот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: