Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат


Соопштение до јавноста - демант на вест објавена на порталот Журнал: „Договор помеѓу Заев и Мицкоски за 4 министерски места, а за возврат поддршка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Очигледно откако не и успеа на власта да биде вовлечена ВМРО-ДПМНЕ во насилни смислени сценарија кои би го делегитимирале противењето на овој договор, таа се ...
| | веќе видена | слични

Порталот журнал.мк близок на ДУИ тврди дека премиерот Заев на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му нуди 4 министерски места. За возврат Мицкоски со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Гледам во Законодавниот дом се повикуваат на две историски личности Гоце Делчев и Скендеребег. На нивно место, посоодветно би било идентификувањето со Коте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не ни помислува да поддржи постапка за импичмент на претседателот Ѓорѓе Иванов, изјави вчера во гостувањето на телевизијата Алсат-М претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното гостување на емисијата „На патот кон“ на телевизијата Алсат-М истакна дека неговата партија стои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 50 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 103 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 175 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: