Коѕијас: ПЈРМ во јуни нема да влезе во НАТО, нема доволно време


9 копии
10 копии

Медијаторот Метју Нимиц по попладневната заедничка средба со шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас во Виена истакна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Вчерашната изјава на европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, во која вели дека за две недели ќе има решение за спорот за името помеѓу Грција и ...
| | веќе видена | слични

Заврши новата рунда преговори за решение за името и не донесе ништо ново - барем не за јавноста. Министрите за надворешни работи не се огласија по разговорите, ...
| | веќе видена | слични

– Двете страни се многу посветени на постигнување решение. Процесот ќе продолжи во наредните недели, кратко изјави медијаторот Метју Нимиц по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични

- Двете страни се посветени на постигнување решение и процесот ќе продолжи во следните недели, изјави Нимиц по средбата што се одржа во канцеларијата на ОН во ...
| | веќе видена | слични

Предмалку заврши средбата на македонскиот и грчкиот министер за надворешни работи со посредникот Метју Нимиц во Виена. Таа траеше околу три часа, а по неа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 269 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 271 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас: ПЈРМ во јуни нема да влезе во НАТО, нема доволно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: