Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град


Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје. Управата за хидрометеоролошки работи најавува и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Силното невремето кое вчера го зафати битолскиот регион, направи штета во селата Егри и Меџитлија. Денеска на терен увид извршија претставници на Општина ...
| | веќе видена | слични

Како што претходно беше најавено од УХМР, врнежи и грмежи попладнево беа забележани низ градовите во Македонија. Во следните денови во попладневните часови ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невреме со дожд и грмотевици денеска го зафати Скопје и регионот, како што и прогнозираа од УХМР, а најaвени се и врнежи од град. Апел до граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Невремето кое вчера доцна попладне го зафати кичевскиот регион, направи големи штети кај градинарските култури и кај овошките, кои при ова невреме претрпеа ...
| | веќе видена | слични

Невреме со град вчера го зафати пелагониското погранично село Егри, нанесувајќи голема штета врз градинарските и житните култури, објави „Вчера по 16 часот нѐ ...
| | веќе видена | слични

Силните врнежи од дожд и град во текот на вчерашниот ден, оставија големи последици врз земјоделските насади во неколку битолски села. Најмногу погодени се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: