„Вашиот прилoг – значајна помош“ – Црвен крст ја одбележува „Неделата на солидарноста“

Црвениот крст на Република Македонија под мотото ,,Вашиот прилог – значајна помош,, oд 16 до 22 април ја одбележува традиционалната „Недела на солидарност“. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов што измина младите волонтери од гостиварскиот Црвен Крст го искористија за организирање на два хуманитарни настани. Во саботата во летниот амфитеатар ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на традиционални активности, Црвен Крст на Република Македонија ја одбележува неделата посветена на промоција на хигиена. Како и секоја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

„Овие денови бевме сведоци на големи успеси. Се надевам дека сето тоа ќе се валоризира и на референдумот кој ќе биде на есен, на којшто граѓаните ќе си го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вашиот прилoг – значајна помош“ – Црвен крст ја одбележува „Неделата на солидарноста“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: