„Вашиот прилoг – значајна помош“ – Црвен крст ја одбележува „Неделата на солидарноста“

Црвениот крст на Република Македонија под мотото ,,Вашиот прилог – значајна помош,, oд 16 до 22 април ја одбележува традиционалната „Недела на солидарност“. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов што измина младите волонтери од гостиварскиот Црвен Крст го искористија за организирање на два хуманитарни настани. Во саботата во летниот амфитеатар ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на традиционални активности, Црвен Крст на Република Македонија ја одбележува неделата посветена на промоција на хигиена. Како и секоја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 338 | | | веќе видена

„СДСМ преку договор склучен во четири очи се фатени во милионски криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. СВ-Инвест и РЕК Битола имаат склучено договор за ...
сите 101 | | | веќе видена

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од ...
сите 146 | | | веќе видена

Турција денеска го критикуваше Извештајот за човековите права на Стејт департментот. – Турција е длабоко разочарана од Извештајот. Тој е полн со тврдења и ...
сите 86 | | | веќе видена

Девојката за која српските медиуми објавија дека била во контакт со сопругот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ конечно излезе со својата верзија во ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вашиот прилoг – значајна помош“ – Црвен крст ја одбележува „Неделата на солидарноста“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: