Привремен режим на сообраќај во стариот дел на Охрид за време на отворањето на „Охридско лето“

8 копии

Во пресрет на вечерашното отворање на фестивалот „Охридско лето“ во Античкиот театар во Охрид, од фестивалската дирекција информираат дека во стариот дел на ...
| | веќе видена | слични

Вистински спектакл се очекува вечерва на Античкиот театар во Охрид кога во 21 часот официјално ќе стартува 59 то издание на фестивалот Охридско лето заедно со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва, 12 јули 2019 година, петок, ќе се обрати на свеченото отворање на 59-то издание на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето”. Британската ...
| | веќе видена | слични

Од фестивалската дирекција информираат дека ќе биде забрането движење на возила, така што публиката која вечерва ќе биде присутна на Античкиот театар ќе може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вљубениците во уметноста во 40-те фестивалски денови ќе имаат можност да уживаат во над 40 културни настани на светски, но и домашни познати имиња на сцените ...
| | веќе видена | слични

Педесет и деветтото издание на фествалот „Охридско лето“ ќе биде отворено вечерва, на 12 јули, со спектакуларен концерт на светски популарната виолинистка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привремен режим на сообраќај во стариот дел на Охрид за време на отворањето на „Охридско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: