Прогнозата за ова лето нема да ве израдува

2 копии

Во текот на утрешниот саботен ден атмосферата над Балканскиот Полуостров ќе биде значително понестабилна па така во текот на попладневните часови растат ...
| | веќе видена | слични
32 копии
3 копии

Територијата на нашата држава и понатаму ќе биде под влијание на многу топлата воздушна маса која продира од северните предели на Африка. Токму поради ова ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 23 степени Целзиуови, информира УХМР ...
| | веќе видена | слични

Продолжува периодот на топло време, во попладневните часови со умерен развој на нестабилна облачност и со локален краткотраен дожд и грмежи. Во Скопје слично ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доцна попладнево во источниот дел на Македонија имаше невреме проследено со пороен дожд и грмежи, претежно во планинсиските места, Од градовите пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 228 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
сите 42 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогнозата за ова лето нема да ве израдува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: