Сугарески: Ќе се потпишуваат два анекса за автопатот Кичево-Охрид


3 копии

На кинеската компанија Синохидро најверојатно ќе предложиме два анекса на договорот за автопатот Кичево-Охрид. Првиот ќе биде за продолжување на рокот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По најавите дека од 2018 година ќе се зголеми цената на дизелот, водата, цигарите, транспортот … економскиот тим од Владата со смирувачки тонови во јавноста ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Изградбата на автопатот Скопје-Блаце во должина од 13 километри е врвен приоритет за Владата и во моментов се прави репроектирање на веќе изработената проектна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доцнењето со изградбата на автопатот Кичево Охрид ќе го оптовари буџетот,негативно ќе влијае на развојот на туризмот и целокупната економија. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари работна средба со амбасадорот на Шпанија во Република Македонија, Емилио Лоренцо Сера.На средбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 378 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Ќе се потпишуваат два анекса за автопатот Кичево-Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: