Асанж по гаќи ја тероризира Амбасадата: Официјални лица тврдат дека заради ова го набркале


Се појавија нови снимки од престојот на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, во амбасадата на Еквадор. Асанж беше уапсен од амбасадата, откако му го укинаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Објавени се снимки од безбедносните камери од амбасадата на Еквадор, кои покажуваат како основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ги поминувал деновите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Таткото на Џулијан Асанж во интервју за австралиски весник побарал од австралиските власти да му помогнат на неговиот син и ги повикал да се заложат да го ...
| | веќе видена | слични

Апсењето на основачот на Викиликс ги разгоре шпекулациите за т.н. осигурување, односно големи енкриптирани фајлови, со илјадници тајни документи што би можеле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Досега имаше разни верзии за тоа како Асанж го поминува времето во еквадорската амбасада, а сега објавено е видео на кое се гледа како основачот на Викиликс ...
| | веќе видена | слични

Британски „Дејли мејл“ открива зошто основачот на „Викиликс“, Жулијан Асанж, бил протеран од Амбасадата на Еквадор во Британија. Британскиот медиум пишува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 311 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асанж по гаќи ја тероризира Амбасадата: Официјални лица тврдат дека заради ова го набркале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: