Ослободителни пресуди за обвинетите во случајот со тројцата убиени полицајци во Арачиново во 2000


20 копии

Кривичниот суд во Скопје денеска донесе втора ослободителна пресуда за Лирим Динарица, Емрула Емрулаи, Рамиз Асани, Муча Бајрами, обвинети во случајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Виновници за тројното убиство во Арачиново нема. Виновници за разнесувањето на џипот на полскиот контингент на НАТО во кумановско, нема. Виновници нема ниту за ...
| | веќе видена | слични

За трикратното убиство кај Арачиново ова е втора ослободителна пресуда, откако претходно Апелација го врати случајот на повторно судење, по жалба на ...
| | веќе видена | слични

По 18 години минати низ судските лавиринти, четворицата обвинети за убиството на тројцата полицајци во Арачиново се ослободени. Пресудата гласи- нема докази ...
| | веќе видена | слични

Судскиот процес за убиството на тројцата полицајци трае 18 години. На овие жители на Арачиново им се судеше затоа што, според обвинението, ги застрелале ...
| | веќе видена | слични

По речиси 20 години уште еден контроверзен случај останува без судска разрешница, откако Кривичниот суд донесе одлука да ги ослободи од обвинени тројцата ...
| | веќе видена | слични

 Од натамошен прогон во меѓувреме беа  ослободени и обвинетите, сега веќе починати, Башким Асани и Агим Асани. Судскиот процес за убиството на тројцата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 197 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 72 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослободителни пресуди за обвинетите во случајот со тројцата убиени полицајци во Арачиново во 2000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: