Весели: Нема да има поделба на Косово

2 копии
5 копии

Долгогодишните посматрачи на Балканот се вознемирени, од ставот на администрацијата на ТрампДо скоро сите западни сили беа против цртање граници на Балканот, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Нема да има промена на границите на Западен Балкан, тоа очигледно мораме да го повторуваме секој пат, порача денеска германската канцеларка, Ангела Меркел и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Весели: Нема да има поделба на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: