МЕРКЕЛ: ЕУ за Иран нема ист став со САД и мора да ги менува позициите зашто и светот се менува

7 копии

Европската Унија треба да се „репозиционира“ во современиот свет што се менува, изјави германската канцеларка Ангела Меркел во интервју за весникот „Зидојче ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Жената возела комбе на аеродромската писта во Дортмунд , кога го забележала авионот на Ангела Меркел и застанала за да го фотографира. Но , заборавила да ја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Автомобил удрил во авионот на германската канцеларка Ангела Меркел на аеродромот во Дортмунд, поради што шефицата на германската Влада морала да се врати во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комби удри и го оштети авионот на германската канцеларка Ангела Меркел на аеродромот во Дортмунд, откако жената која управувала со комбито заборавила да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инцидент се случил на аеродромот во Дортмунд, кога во авионот на германската канцеларка Ангела Меркел, се забило комбе. Меркел претходно разговарала со жената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови, ...
сите 167 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери на денешната средба го посочиле значењето на ...
сите 227 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 71 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Шведска во нашата земја Матс Стафансон. Двајцата соговорници, како што ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕРКЕЛ: ЕУ за Иран нема ист став со САД и мора да ги менува позициите зашто и светот се менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: