Бијонсе е најплатена жена во музичката индустрија за 2017


Поп-пејачката Бијонсе ја замени Тејлор Свифт на листата на магазинот „Форбс“ на најплатени жени во музичката индустрија. Последниот албум Lemonade и нејзината светска турнеја Formation ја доведоа Бијонсе до првото место на најплатени пејачки во 2017 година на годишната листа што ја составува магазинот „Форбс“. Бијонсе на тој начин ја смени минатогодишната победничка Тејлор Свифт заработувајќи 105 милиони долари оваа година. Второто место ѝ припадна на британската ѕвезда Адел, со заработка од 69 милиони оваа година, најмногу благодарение на светската турнеја, прва од 2011 година. Тејлор Свифт падна на третата позиција со просечна заработка од 44 милиони долари во текот на 2017 година. Поп дивата Селин Дион заработила 42 милиона долари и го зазема четвртото место, а по неа следува пејачката Џенифер Лопез, чија заработка се проценува на 38 милиони долари, потоа Доли Парон со 37 и Ријана со 36 милиони долари. Последните три места ги делат Бритни Спирс (34 милиони), Кети Пери (33 милиони) и Барбара Стрејсенд (30 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Марк Волберг, најплатениот холивудски актер за минатата година ги покажал своите затегнати мускули на плажа на Барбадос. 46-годишниот актер Марк Волберг Новата година ја дочекал со своето семејство на Барбадос, а неговите фотографии од плажата со брзина на светлината го обиколиле светот и предизвикале многу коментари. Марк покажал дека е во одлична форма, а неговите стомачни ги воодушевиле сите жени. Волберг празниците ги минал со сопругата Реа Дурам и нивните четири деца. На овој начин, Марк го прославил крајот на многу успешната 2017-та година, во која заработил дури 68 милиони долари и така го заземал првото место на листата најплатени актери според списанието “Forbes” . Најголем дел од оваа сума, Волберг заработил од филмовите “Dady’s Home 2” и “Transformers: The Last Night”, но голем приход му донела и рекламната кампања за “AT&T”, како и семејниот ланец ресторани за брза храна “Wahlbergers”.
| | веќе видена | слични

Израелската актерка Гал Гадот заради улогата на Дијана во филмот Wonder Woman стана најплатената актерка во 2017 година, а заработи околу 820 милиони долари. Информацијата ја објави магазинот „Форбс“, кој направи листа и на најплатените актери, музичари, политичари, бизнисмени… Филмот Wonder Woman од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, за Гадот освен хонорарот за филмот, заработи процент и од продажбата на влезници, од рекламни договори и кампањи. Таа минатата година имаше една од главните улоги во Justice League, а наскоро ќе почне да го снима второто продолжение на Wonder Woman.
| | веќе видена | слични

Улогата на Дијана односно Wonder Woman, ѝ донесе најголема заработка помеѓу актерките на израелската актерка Гал Гадот, објави Форбс на својата листа за најплатени актери за 2017 година. Филмот „Wonder Woman" само од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, за што голема заслуга има и младата Гадот, што ѝ ја обезбеди позицијата на најплатена актерка за минатата година. Исто така минатата година Гадот имаше една од главните улоги и во блокбастерот „Justice League", а продолжение на хероината Wonder Woman ќе гледаме во 2019 година.
| | веќе видена | слични

Американскиот актер Марк Валберт (46) Новата година ја дочека со своето семејство на Барбадос, а неговите слики од плажата со молскавична брзина, го обиколија светот, и предизвикаа голем број на коментари. Марк ја покажа дека е во одлична форма, а неговите стомачни ги воодушевија жените. Валберг, празниците ги помина со сопругата Реом Дурам, и неговите четири деца. На овој начин, Марк ја прослави успешната 2017 година, во која заработи дури 68 милиони долари, и на тој начин го звзеде првото место на листата на најплатени актери според магазинот „Форбс“. Најголемиот дел од оваа сума, Валберг ја заработи од филмовите „Dady’s Home 2“, и „Transformers: The Last Night“, но голем дел од приходот му донесе и рекламната кампања за AT&T, како и семејниот ланец на ресторани за брза храна „Wahlbergers“.
| | веќе видена | слични

Изборот, се разбира, е доста тежок, затоа што секој од нив им различни перцепции за убавина. Ви претставуваме листата на Рен ТВ за најсексапилните девојки од целиот свет. Пиа Алонсо Вурцбах, модел Девојчето ја освои круната пред две години на Мис Универзум на Филипините. Сега Пиа работи како модел и актерка. Емили Кларк, актерка Британската филмска актерка Емилија Кларк ја освои славата по нејзината улога во серијата “Игра на тронови”, каде што девојката ја игра една од главните улоги. Адријана Лима, модел Супер моделот работи со најдобрите агенции во светот и ја претставува Victoria Secret. Адриана е на второто место во листата на Форбс меѓу најплатените модели. За една година заработува повеќе од 9 милиони долари. Пријанка Чопра, актерка Познатата актерка на индискиот Боливуд е Мис на светот за 2000 година. Таа е повеќе вклучена во табелите на странските публикации како најименувана убавицана на Азија. Минатата година, Chopra глумеше во американската драма Quantico. Амбер Хард, актерка Американската ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вин Дизел го победи својот колега од филмот „Брзи и бесни 8“, Двејн Рок (Карпата) Џонсон како најпрофитабилен актер за 2017 година, објави „Форбс“.Тоа се должи и на тоа што Дизел се појави во главна улога во уште еден филмски хит што излезе годинава – „ХХХ 3: Враќањето на Ксандер Кејџ“, којшто досега заработи 1,2 милијарди долари. Додека пак, „Брзи и бесни 8“ заработи 1,6 милијарди долари.„Чувари на плажата“, каде што главниот лик го глуми „Карпата“, кој заработи 1,5 милијарди. На трето место на листата на „Форбс“, се наоѓа „Вондер вуман“ Гал Гадот, со заработка од 1,4 милијарди долари.„Убавицата и ѕверот“ со Ема Вотсон го зазеде четвртото место, со заработка од 1,26 милијарди долари.„Последниот џедај“ пак, чијашто ппремиера се случи неодамна, го вметна и Џон Бојега на листата, кој се појави и во неколку помали проекти.
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за холивудските ѕвезди, она што ги интересира сите на крајот на годината, е кој заработил најмногу пари. Прочуениот магазин „Форбс“, е познат по објавувањето на оваа листа, а на најновата се најде и славниот актер Вин Дизел. Вин Дизел бил најисплатив актер на светот. Филмовите во кои тој играл, оствариле најголема заработка, а низ кино благајните низ светот, искеширал дури 1,6 милијарди долари, па така го тргна од тронот неговито колега Двејн Џонсон. Џонсон сега е на второто место, додека на третото место е Гал Гадот чие остварување вкупно и донела 1,4 милијарди долари. Понатам на листата е Ема Вотсон, Џони Деп, Џејзи Ридли, Том Холанд, Крис Прат, Крис Хемсврт и Џон Бојег.
| | веќе видена | слични
3 копии

Лионел Меси заработил најмногу пари од сите јужноамерикански ѕвезди од естрадата и спортот, процени угледниот магазин „Форбс“ кој тврди дека Аргентинецот заработил 80 милиони долари во периодот кој е земен предвид. Фудбалерот на Барселона е најдобро платен Латиноамериканец, а стигна до четиринаесеттото место во генералниот пласман. Во однос на конкуренцијата од Јужна Америка, Меси зад себе ги остави комичарот Луис СиКеј кој заработил 52 милиони и холивудската актерка Софија Вергара која се наоѓа на третото место со заработени 41,5 милиони долари. Зад Меси се и ѕвезди како Џенифер Лопез, Бруно Марс и Нејмар кој е на шестата позиција со 37 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Со популарната телевизиска серија „Модерно семејство“ на „Фокс“ на малите екрани се врати жешката Колумбијка Глорија Причет, која ја игра Софија Вергара. Таа во изминатите неколку години се најде на нишан на обвинувања дека со оваа улога, но и со изјавите во јавноста, ги поддржува стереотипите за латино-дамите. На доделувањето на наградите „еми“, Софија предизвика бес, кога Латиноамериканките ги претстави како сексуални објекти, додека на доделувањето на „златните глобуси“ му се потсмеваше на колумбискиот акцент. По сите обвиненија, таа не се бранеше, а сите веќе ја познаваат како комичарка што сака да се шегува со сонародниците. Но, и покрај сѐ, нејзината популарност не се намалува. Напротив, таа веќе шеста година суверено е на првото место на листата на „Форбс“ на најплатени ТВ-глумици.Од јуни минатата до јуни годинава таа заработила 41,5 милион долари. Четвртина од оваа сума е од хонорарот за учеството во „Модерно семејство“, а другиот дел е од реклами и ангажмани во холивудски филмови од нејзината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бијонсе е најплатена жена во музичката индустрија за 2017

Од:
До кого (е-маил):
Порака: