Макфест вечерва ќе блесна во новиот сјај

Во Центарот за култура „Ацо Шопов“ вечерва во 22 часот почнува Фестивалот на забавна музика „Макфест“, чие лого годинава е „Една поинаква приказна“. Во рамките ...
| | веќе видена | слични

Интернационалниот фестивал на забави мелодии Макфест од денес до сабота ќе го има своето 26-то по ред издание. Традиционално, сцената на Домот на културата - ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Импозантен број светлечки тела, екран од 100 квадратни метри и уште многу интересни и визуелно убави нешта се дел од сцената на Домот на културата „Ацо Шопов“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макфест вечерва ќе блесна во новиот сјај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: