Британската премиерка Тереза Меј во официјална посета на Македонија


17 копии

Делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, предводена од премиерката Тереза Меј денеска ќе престојува во официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посетата на премиерката на Обединетото Кралство е круна на долгогодишното партнерство и поддршка што ја даваат на Македонија веќе 25 години од воспоставувањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската премиерка, Тереза Меј, беше во посета на Македонија, веднаш по средбата во Софија помеѓу премиерите Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, попладнето во Скопје се сретна со Тереза Меј, премиерката на Обединетото Кралство на Велика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тереза Меј, првата премиерка од Обединетото Кралство што доаѓа во Македонија по скоро 2 децении, рече дека Македонија е интегрален дел од Европа и вети подршка ...
| | веќе видена | слични

А Британската премиерка попладнево оствари средба и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската премиерка Тереза Меј во официјална посета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: