Будимпешта домаќин на Светското првентство во атлетика во 2023 година

7 копии

Македонските слемерки Марија Грубор и Елена Пренџова учествуваа на Европското слем-првенство (слем-поезија – натпревар на кој поетите читаат свое дело) за 2018 ...
| | веќе видена | слични

Завршницата на Европското првенство 2021 за играчи до 21 година ќе се одржи во Унгарија и Словенија. Оваа одлука беше донесена од Извршниот комитет на УЕФА во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 124 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 134 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 378 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Будимпешта домаќин на Светското првентство во атлетика во 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: