Напад во воз во Германија


4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Германски полицаец застрела еден маж кој што дивееше во катедрала во Берлин, а сега е објавена и видео снимка од инцидентот кој што ги вознемири жителите на ...
| | веќе видена | слични

Германската полиција застрела Австриец кој со нож упадна во берлинската катедрала, но овој инцидент не се третира како терористички чин. Педесет и тригодишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Непознат маж се заканувал со нож во катедрала во Берлин. Полицијата го застрелала во нога. Инцидентот се случил денеска околу 16 часот.Полицијата ја повикал ...
| | веќе видена | слични

Непознат маж се заканувал со нож во катедрала во Берлин денеска околу 16 часот. Полицијата го застрелала во нога. Германските медиуми пренесуваат дека е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напад во воз во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: