Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураган


10 копии

Тропска бура со обилни врнежи од дожд го поплави Њу Орлеанс, американскиот град кој што едвај се опорави откако пред 14 години беше погоден од ураганот ...
| | веќе видена | слични

Тропска бура со обилни дождови поплави бројни улици и го парализира сообраќајот во градот Њу Орлеанс во американската сојузна држава Луизијана. Во регионот е ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Во Вашингтон е прогласена вонредна состојба заради силните поплави, предивикани од поројните дождови. Повеќе патишта и улици во главниот град се затворени. ...
| | веќе видена | слични

Обилни дождови предизвикаа поплави на улиците во Вашингтон, а во одредени делови за само 60 минути - срушија рекорд. Надлежните органи соопштија дека 15 лица ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе изнесе конкретни забелешки за новиот закон за јавно обвинителство што го предложи вчера премиерот Зоран Заев откако ќе го анализира, ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 401 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луизијана и Тексас се подготвуваат за удар на ураган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: