Заев контра ДУИ: На референдум за името не гледам како на кочница


Премиерот Зоран Заев денска нагласи дека поддржува организирање на референдум за името. Наспроти тоа коалицискиот партнер ДУИ смета дека името треба да се реши ...
| | веќе видена | слични

Што покажаа координациите на државно-политичките врвови? Во Македонија сите фактори, и опозицијата која доби увид во процесот за решавање на спорот за името на ...
| | веќе видена | слични

Во екот на обидите за премостување на деценискиот јаз меѓу Македонија и Грција, едно од најзначајните прашања кое ја дели јавноста е и потребата за распишување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владините партнери Заев и Ахмети во моментов имаат различни стојалишта околу тоа како да се заокружи преговарачкиот процес за името со Грција, дома. Ахмети е ...
| | веќе видена | слични

Коалиционите партнери во власта, СДСМ и ДУИ не се согласуваат околу ова битно национално прашање. Сега е дојдено времето да се затвори прашањето за името, кажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев контра ДУИ: На референдум за името не гледам како на кочница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: