НБА: Вестбрук ја однесе Оклахома до нова победа


5 копии
4 копии

Оклахома го победи Портланд со 120:111, а Расел Вестбрук го постигна својот десети трипл-дабал по ред со што го надмина и Вилт Чембрлен.Расел Вестбрук постигна ...
| | веќе видена | слични

Најсилната светска кошаркарска лига ги прогласи најдобрите во двете конференции за минатата седмица. МВП на Источната конференција е кошаркарот на Индијана, ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари. Кошаркарите на Денвер конечно ја прекинаа црната серија и од три порази во низа. Денвер славеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Вестбрук ја однесе Оклахома до нова победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: