СЕКСАПИЛНАТА СОПРУГА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Се појавија фотографии од медениот месец на Меси (ФОТО)


2 копии

Се гледа дека бракот и годи Лео Меси во моментов ужива со неговата сопруга Антонела на медениот месец на Карибите. Лео и Антонела наводно не се одвојуваат еден од друг, а колку уживаат во бракот најдобро покажува изразот на нивните лица. Со неколку фотографии брачната двојка се пофали и на социјалните мрежи, а на Инстаграм обожавателите особено ги воодушеви совршената линија на Антоанела која е главна тема и во коментарите што ги оставаат корисниците. A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Jul 6, 2017 at 4:47pm PDT A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on Jul 8, 2017 at 11:47am PDT По неколку дена од одморот, на младенците им се придружиле и соиграчот и пријател на Меси, Луис Суарез и неговото семејство, а тоа, секако, ги расположило синовите на аргентинскиот фудбалер, Тиаго и Матео, кои добиле друштво за играње. A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Jul 8, 2017 at 3:09pm PDT Инаку, Меси и Антонела се венчаа на почетокот од јули, а се познаваат уште од детството. A post shared by Luis ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Барселона, Жерард Пике призна дека и годинашната Златна топка треба да отиде во рацете на Кристијано Роналдо. На промоцијата на новиот клупски спонзор Ракутен во Јапонија, тој зборуваше на неколку теми, но го кажа своето мислење и за тоа. “Кристијано Роналдо ја освои Лигата на шампионите и титулата во Ла Лига. Затоа е фаворит за Златната топка” , рече Пике. Сепак, тој додаде дека оваа награда не го прави Португалецот најдобар играч на денешнината и историјата воопшто. “И покрај се, Лионел Меси е најдобриот фудбалер во историјата. Прво е Меси, па сите други опции” , додаде дефанзивецот. Ако ја освои Златната топка оваа година, тоа ќе биде петта за Кристијано Роналдо колку што има и Меси.
| | веќе видена | слични

Роналдо пред три недели објави дека на свет дошле близнаците Матео и Ева. Како и синот Кристијано Помладиот, така и нив ги роди сурогат-мајка во Калифорнија бидејќи во Шпанија таквата постапка е забранета. Англискиот Дејли Мејл ја открива позадината на целиот случај. Тие дошле до документ во кој пишува дека на свет, без да биде на јавноста позната мајката, дојдоа две деца на четирикратниот носител на Златната топка. Ева и Матео наводно се родени во болница во Ла Меси, град во близина на Сан Диего. Матео е роден прв, а Ева Марија на свет дошла минута подоцна. Тоа би можело да значи дека ги родиле различни мајки, пишуваат Англичаните. Правничката која се занимава со прашања за сурогатство Стефани Кабаљеро изјави дека на агенциите кои се занимаваат со такви постапки им се плаќа по 125000 фунти за близнаци, од што 35.000 одат за сурогат мајките.
| | веќе видена | слични

Суперѕвездата на Барселона се венча со својата сакана од детството. И двајцата блескаа за време на прославата во нивниот роден град Росарио. Прославата беше објавена како "венчавка на векот" од локалниот весник " Clarín ". На големиот ден на двојката присуствуваа и голем број од соиграчите на Меси, вклучувајќи го и Жерард Пике, кој беше придружуван од неговата сопруга Шакира, Луис Ауарез и Нејмар. Се разбира, воздишките околу фустанот на Антонела се уште го обиколуваат светот, за кој се верува дека е дизајниран од свадбениот дизајнер Rosa Clara од Мадрид. Тие двајца се запознале уште додека биле деца, пред Лионер да се пресели од Аргентина во Шпанија за да ја продолжи својата фудбалска кариера на 13 години. Тие моментално живеат во Барселона со своте два сина, Тиаго и Матео. Инаку имало тензии помеѓу семејството на Меси и неговата партнерка, 29, но тие заборавиле на нивната расправија пред свечената пригода. Суперѕвездата Меси едноставно блескал уживајќи во специјалниот настан со над 250 блиски пријатели ...
| | веќе видена | слични

Светскиот мега популарен фудбалер, Лео Меси, заедно со својата сопруга Антонела со која се венчаа на 30-ти јуни, уживаат во брачниот живот на меден месец на Карибите. Антонела ја покажа својата неверојатна фигура во шарени бикини со полутанга и мора да признаеме дека изгледа навистина совршено. Парот е забележан како игра тенис на плажа, а потоа како се забавува со нивниот 4-годишен син во песокот. Последните неколку дена од медениот месец, им се придружи и соиграчот на Меси, Луис Суарез. Меси објави фотка на Инстаграм заедно со нив и напиша: „Изненадна посета“.
| | веќе видена | слични

Познатиот фудбалер и неговата сопруга беа фотографирани за време на медениот месец на Карибите. Тие стапија во брак на крајот на јуни и направија свадба во родното место Росарио. Заедно со нивниот 4-годишен син Тијаро тие уживаат на плажите, а на одморот им се придружи и соиграчот на Меси, фудбалерот Луис Суарез. Меси објави фотографија на својот профил на Инстаграм заедно со Суарез, неговата сопруга и децата, а под фотографијата напиша „Изненадна посета“.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и Антонела Рокузо се на меден месец по големата и свечена свадба која ја имаа минатата недела во Росарио, но доста невообичаено, наместо да бара интимност, новиот среќен брачен пар има навистина интересно друштво. Покрај двете деца, друштво на Меси и Антонела на Карибите им прават Луис Суарез, неговата сопруга и нивните деца, а како двете големи фудбалски ѕвезди на Барселона ги минуваат заедничките денови на одмор ни доловија преку социјалните мрежи. Медениот месец на Аргентинецот за момент се претворил во необичен фудбалски предизвик во базен, а како го минаа истиот погледнете на следното видео… Los chicos divirtiéndose
| | веќе видена | слични

Откако минатиот петок, во Росарио, градот каде што е роден, направи журка за бракот со својата долгогодишна девојка Антонела Рокузо, Меси одлучи заедно со своето семејство брачното патување да го помине на Карибите. И додека тој со Антонела и синовите Тијаго и Матео уживаа во карписката егзотика, со посета ги изненади неговиот соиграч Луис Суарез со својата партнерка Софија Балби . На својот Инстаграм профил, со опис „Ненадејна посета“, Меси објави заедничка семејна фотка со Суарез и нивните поубави половини.
| | веќе видена | слични

 Тие се венчаа на 30-ти јуни, а сега веќе уживаат во брачниот живот на меден месец на Карибите. Фудбалерот и неговата прекрасна сопруга се забележани на плажа заедно со нивниот син Тијаго. Антонела ја покажа својата неверојатна фигура во шарени бикини со полутанга и мора да признаеме дека изгледа навистина совршено. Парот е забележан како игра тенис на плажа, а потоа како се забавува со нивниот 4-годишен син во песокот. Последните неколку дена од медениот месец, им се придружи и соиграчот на Меси, Луис Суарез. Меси објави фотка на Инстаграм заедно со нив и напиша: „Изненадна посета“. A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Jul 8, 2017 at 3:09pm PDT Погледнете повеќе фотографии од Меси и неговото семејство на плажа:
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, храната и пијалаците што останале од неговата свадба ги дава во локална Банка за храна. На свадбата, на која присуствуваа голем број фудбалски ѕвезди, имало храна и пијалаци во изобилство, и благодарение на Меси тие нема да завршат во ѓубре. – Се е пренесено и ние вршиме контрола. Се уште не знаеме колку точно храна има. На организаторите на свадбата им објаснивме дека можеме да прифатиме сокови, но дека алкохолните пијалаци ќе мора да ги замениме за пари, зашто не можеме да ги прифатиме – изјавил Пабло Алгрејн, директор на Банката за храна во Росарио. Меси со сопругата ужива на меден месец, каде му се придружил и соиграчот, Суарез со семејството.
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕКСАПИЛНАТА СОПРУГА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Се појавија фотографии од медениот месец на Меси (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: