Џенифер Лопез и Марк Ентони се разведуваат

Двојката само објави изјава, тврдејќи: “Решивме да му ставиме крај на овој брак. Ова беше многу тешка одлука. Дојдовме до пријателски заклучок на сите наши прашања.” Овој на Џенифер и е трет развод – прво се мажи во 1997 со Оани Ноа, и повторно во 2001 со Крис Џад. На Марк ова му е втор развод. Двојката се венча во 2004 година во нивната куќа на Бевери Хилс. Тие имаат две деца. Марк и Џенифер мината година на нивната шест годишнина ги обновија заветите.
| | веќе видена | слични

Иако видовме дека Џенифер Лопез нема среќа со браковите, неодамна објавувајќи дека ќе се раздели и од својот трет сопруг, Марк Ентони, изгледа дека тоа не е така и со свадбите. Таа ќе пее на украинска свадба за еден милион долари. „Станува збор за богат маж, кој ја обожава Џеј Ло и е подготвен да плати колку што треба“, кажа извор за E! News. Портпаролот на Лопез делумно ја потврди информацијата, велејќи: „Џенифер ќе настапува во Украина, но условите од договорот сеуште не се потврдени“. Неверојатната понуда за Џеј Ло, доаѓа само неколку дена откако таа и нејзиниот долгогодишен партнер одлучија да се разведат. Во брак беа седум години, а имаат две три-годишни близнаци. Како некои од причините за разводот се наведуваат несогласувањето околку тоа каде да живеат, но и фактот што Ентони премногу го контролирал животот на Лопез. Н.Ш. Врати се назад
| | веќе видена | слични

Два дена откако соопштија дека се разведуваат, Џенифер Лопез изгледа веќе има замена за својот наскоро поранешен сопруг Марк Ентони. Според некои американски таблоди, Џеј Ло уште за време на снимањето на спотот I’m into you неверојатно се зближила со атрактивниот актер Вилјам Леви. Весниците пишуваат дека пејачката и ѕвездата на латино-американските серии веројатно се нешто повеќе од пријатели, а како поткрепа на овој факт го наведуваат и тоа што Леви неодамна обелодени дека се разведува од мексиканската катерка Елизабет Гутиерез. Жолтиот печат наведува дека сега нема никакви препреки за дуото од еден од најубавите спотови снимени годинава да биде заедно. Иако веста за разводот на Лопез и Антони го шокираше светот, сепак фановите кои внимателно го преслушале последниот албум „Love?“ на Џеј Ло не беа изненадени, затоа што пејачката со една од песните го најавила разводот уште пред да се случи. Четириесет и едногодишната Лопез и 42-годишниот Антони на 15-ти јули обелоденија дека се разведуваат, а Џеј Ло ...
| | веќе видена | слични

Откако објави дека ќе се разведе од сопругот Марк Ентони, неуморната Џеј Ло, ја прифати понудата следната недела да пее на свадба во Украина. За тоа таа ќее добие хонорар од „само“ милион долари. Свадбата ќе се одржи на 19. јули, а Лопез, според најавите со себе ќе ги носи и нејзините деца, близнаците Макс и Ема. Вакви приватни забави со големи ѕвезди се вообичаени во светот на екстремно богатите луѓе. Слични „настапи“ имаа и Christina Aguilera и Miley Cyrus. (Крај)
| | веќе видена | слични

Само два дена откако соопштивме за разводот на Џенифер Лопез и Марк Ентони, изгледа дека Џеј Ло веќе има спремна замена за својот... ... бивши сопруг. Како што шпекулираат медиумите, таа уште за време на снимањето на спотот I’m into you се зближила со актерот Вилијам Леви. Сомнеж за оваа врска постои откако згодниот актер неодамна објави дека се разведува од мексиканската актерка Елизабет Гутиерез. Како што се шушка – сега не постои препрека двојката од еден од најубавите спотови годинава да биде заедно.
| | веќе видена | слични

Во петокот, Џенифер Лопез и Марк Ентони објавија дека се разведуваат! Кои се причините кои доведоа до развод? Навидум совршениот латино спој помеѓу Марк Ентони и Џенифер Лопез очигледно и не функционирал онака како што си мислевме. Имено, тие решија да се разведат после седум години заеднички живот. Американските медиуми наголемо шпекулираат кои се причините за разводот. Наводно, Џенифер не го носела венчалниот прстен на последното шоу на Американскиот идол, што требало да индицира дека има проблеми во бракот (иако тоа и не е некој добар показател). Според други, таа е во депресија, па дури почнала и да пие, па во алкохолот ја пронаоѓа утехата за пропаднатиот брак. Дел од медиумите дури сега јавуваат дека ете, чудно било што на приемот за Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон таа дошла во придружба на својата мајка, а не со својот сопруг- што исто така било некаков показател за распадот на бракот. Сепак, некои медиуми јавуваат дека таа отпочнала врска со тазе разведениот и преубав актер Вилијам Леви кој се појави ...
| | веќе видена | слични

Само два дена откако познатата музичка двојка Џенифер Лопез и Марк Ентони објавија дека се разведуваат, латино дивата се чини дека веќе имала подготвена замена за својот сопруг, пренесуваат американските таблоиди. Одредени медиуми шпекулираат дека Џенифер (41) уште на снимањето на спотот за нејзиниот последен хит „Ај ем инто ју“неверојатно се зближила со атрактивниот актер Вилијам Леви со кого снимија неколку жешки љубовни сцени. Веројатноста дека постои некаква врска меѓу атрактивната пејачка, актерка и танчерка и шармантниот Леви говори фактот што актерот неодамна обелодени дека се разведува од мексиканската актерка Елизабет Гутиерез. Откако и Лопез официјално излезе со соопштение дека се разведува по 7 години брак со латино-пејачот Марк Ентони со кој ги има близнаците Макс и Ема, не постои никаква препрека за љубовна романса на оваа нова двојка.
| | веќе видена | слични
4 копии

Џенифер Лопез, која моментално е во центарот на вниманието поради разводот од Марк Ентони, наскоро ќе отпатува за Украина, каде ќе пее на една свадба за хонорар од милион долари. Џенифер Лопез не сака да дозволи неодамна објавениот развод да ја успори нејзината кариера. Американските медиуми објавиле дека пејачката наредната седмица ќе отпатува за Украина. Таа на 19 јули ќе ги забавува гостите на свадбата за што ќе добие сума од милион долари. Нејзинте близнаци за време на патувањето најверојатно ќе бидат со нивниот татко Марк.
| | веќе видена | слични

"Решивме да му ставиме крај на бракот. До таа одлука дојдовме по долго размислување и не беше воопшто лесно, но можеме да кажеме дека за сите важни прашања одлучивме заеднички и со пријателски тон. Ова е болно време за нашето семејство и ги молиме медиумите да го почитуваат тоа", пишува во заедничката изјава на Џенифер Лопез и Марк Антони. Џенифер (41) и Марк (42) се венчаа во тајност во 2004 година, во нејзината куќа на Беверли Хилс. На пејачката и актерка ова и е трет брак, а нему втор. За проблемите во нивниот брак медиумите пишуваа уште пред една година, но латино убавицата тогаш демантираше. Во бракот добија две деца, тригодишните близнаци Марк и Ема, со кои Џеј Ло неодамна сними реклама за Гучи.
| | веќе видена | слични

Откако објави дека се разведува од својот трет сопруг, Марк Ентони, неуморната и успешна Џенифер Лопез планира да оди на патување. Според информациите на каналот "E!News", следната недела Џеј Ло ќе отпатува во Украина каде што ќе пее на свадба за хонорар од неверојатни еден милион долари. Свадбата ќе биде одржана на 19 јули, а Лопез со себе би требало да ги земе и близнаците Макс и Ема. Овие приватни забави, организирани од богаташите, а на кои присуствуваат светски ѕвезди, се вообичаени во целиот свет. Неодамна и Кристина Агилера и Мајли Сајрус заработија голема сума на пари, пеејќи на ваков вид на забави. Портпаролот на американската пеачка, глумица, танчерка и дизајнерка, ја потврди информацијата за нејзиниот настап во Украина, но не и цифрата која што се споменува во медиумите.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 153 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 85 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џенифер Лопез и Марк Ентони се разведуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: