Ќерка на српски политичар искасапила старица: Телото го чувала три дена, па го фрлила во контејнер и го запалила

Јелена Шпаговиќ (25), ќерка на Саша Дуовиќ, поранешен српски десничар, се сомнева дека ѕверски ја убила пензионерката Мајда Гаровиќ, а нејзиното беживотно тело ...
| | веќе видена | слични

Јелена Шпаговиќ, 25-годишната ќерка на Саша Дујовиќ, поранешен пратеник и втор човек на партијата Српска десница на сослушувањето во судот се обидела да го ...
| | веќе видена | слични

Политичарот Саша Дујовиќ, татко на 25-годишната Јелена Шпаговиќ и 21-годишниот Момчило Дујовиќ, кои се уапсени поради сомнение дека во средината на јуни ја ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за убиство нА Мајда Гаровиќ (81) се уште е во тек, но според неофицијални информации, осомничената Јелена Шпаговиќ Дујовиќ (25) ја убила поранешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мајда Гаровиќ исчазнала на 15. јуни оваа година. Нејзиното јагленисано тело било пронајдено 5 дена подоцна во контејнер во викенд-населбата Крченда. ...
| | веќе видена | слични

Саша Дујовиќ, поранешен пратеник и втор човек во „Српска десница“ се огласил првпат откако неговите деца биле уапсени поради убиството на 80-годишната Мајда ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Јелена Ш. (25) е уапсена заради сомневање дека ја убила Мајда Гаровиќ (81) од Земун, а потоа со соучесникот Момчило Д. (21), кој исто така е уапсен, нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Јагленисаното тело на 81-годишната Мајда Г. е најдено на 20. јуни во близина на викенд-населбата Бресквик, кај Крченда, а две лица се осомничени и уапсени во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 245 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќерка на српски политичар искасапила старица: Телото го чувала три дена, па го фрлила во контејнер и го запалила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: