Јувентус во „војна“ со 15 клубови од Серија А

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ќе отвори дисциплинска процедура против Бугарија поради навредливи скандирања на навивачите на дуелот против Косово. Дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влегувањетѕо на богатите тајкуни во многу клубови, потполно го промениа светот на фудбалот. Некои клубови од просечни станаа големи и играаат рамо до рамо со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лигата на шампионите може да биде предмет на големи промени со обзир на тоа дека клубовите работат на проширување на натпреварувањето. УЕФА се соочува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 383 | | | веќе видена

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 390 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 302 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата.Овие денови ...
сите 130 | | | веќе видена

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал, Вилма Русковска, нема конкретен личен дефиниран став за новиот закон за ЈО кој завчера помина во ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус во „војна“ со 15 клубови од Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: