Јапонска Железница и се е можно! Видео!


Додека еврокомесарот Јоханес Хан е во посета на земјава вечерва цело Скопје е на нозе. Целта како што порачуваат граѓаните кои се на улицата е заштира на унитарниот карактер. Скопските улици ги преплавија над 100.000 граѓани, од Градската Болница до Палома Бјанка. На протестот се обрати Богдан Илиевски, член на граѓанската иницијатива За заедничка Македонијаа, кој посочи дека е време еврокомесарот Хан да ги дознае аргументите и причините поради кои македонскиот народ протестира повеќе од 20 дена. Од вечерва на иницијативата За граѓанска Македонија се придружи и познатиот радио водител Виктор Петров Викса. Фото: О. Теофиловски и Б. Грданоски ЗА ВИДЕОТО КЛИКНЕТЕ ТУКА
| | веќе видена | слични
7 копии

Цело Скопје вечерва се крена на нозе за заштита на унитарниот карактер на Македонија, давајќи поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Над 100.000 граѓани ги преполнија скопските улици, од Градската Болница до Палома Бјанка. Со Македонски знамиња, песни и транспаренти, граѓаните на најголемиот протест досега испратија порака дека нема да дозволат разнебитување на Македонија. На протестот се обрати Богдан Илиевски, член на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој посочи дека е време еврокомесарот Хан да ги дознае аргументите и причините поради кои македонскиот народ протестира повеќе од 20 дена.
| | веќе видена | слични
4 копии

Огромно македонско знаме вечерва беше пуштено врз Порта Македонија испраќајќи порака дека Македонија е една и нема никој да наметнува туѓи платформи. Порта Македонија е симбол на историските борби и победи на Македонија и македонскиот народ. Денеска е 23 ден од протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија", во 40 градови низ целата Република Македонија, има реки од народ, а истото се случува во моментов и во главниот град на Македонија. Скопје речиси вечерва да е претесно за да ги собере 100 илјадите насобраните граѓани, а македонските знамиња се веат од Градската болница до раскрсницата кај Палома Бјанка.
| | веќе видена | слични

Денеска е 23 ден од протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, во 40 градови низ целата Република Македонија, има реки од народ, а истото се случува во моментов и во главниот град на Македонија. Скопје речиси вечерва да е претесно за да ги собере 100 илјадите насобраните граѓани, а македонските знамиња се веат од Градската болница до раскрсницата кај Палома Бјанка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 100.000 граѓани ги преполнија скопските улици, од Градската Болница до Палома Бјанка. Со Македонски знамиња, песни и транспаренти, граѓаните на најголемиот протест досега испратија порака дека нема да дозволат разнебитување на Македонија. На протестот се обрати Богдан Илиевски, член на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој посочи дека е време еврокомесарот Хан да ги дознае аргументите и причините поради кои македонскиот народ протестира повеќе од 20 дена.
| | веќе видена | слични

Над сто илјади граѓани вечерва се во Скопје во одбрана на унитарноста на Македонија, давајќи поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Над 100.000 граѓани ги преполнија скопските улици, од Градската Болница до Палома Бјанка. Со Македонски знамиња, песни и транспаренти, граѓаните на најголемиот протест досега испратија порака дека нема да дозволат разнебитување на Македонија. На протестот се обрати Богдан Илиевски, член на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој посочи дека е време еврокомесарот Хан да ги дознае аргументите и причините поради кои македонскиот народ протестира повеќе од 20 дена. Покрај големиот број јавни и угледни личности кои дадоа поддршка на иницијативата За заедничка Македонија, дел од неа од вечерва е и популарниот радио водител Виктор Петров Викса. Фото: О. Теофиловски ЗА ВИДЕОТО КЛИКНЕТЕ ТУКА
| | веќе видена | слични
6 копии

Параглајдер со македонското знаме кружеше над Владата на Република Македонија, за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија, протестирајќи мирно за зачувување на унитарноста на земјава и неприфаќање на Тиранската платформа.
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонска Железница и се е можно! Видео!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: