Изложбата „Живот во бои“ на Андријана Мациев отворена во македонскиот КИЦ во Софија

5 копии

Во КИЦ на Република Македонија во Софија, во присуство на бројни љубители и почитувачи на уметноста, претставници на дипломатскиот кор и Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот графички дизајнер Зоран Кардула ја организира својата втора самостојна изложба во Скопје. Тема на оваа изложба , како што појаснува уметникот, ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Културно-информативниот центар на Македонија во Софија е домаќин на изложбата на македонската ликовна уметница Андријана Мациев. На изложбата со наслов „Живот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 254 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 439 | | | веќе видена

Убиството на контроверзниот бизнисмен и поранешен затворски осуденик Дилавер Бојку-Леку во понеделникот, додека седел во ресторанот „Аква блу“ на струшкото ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложбата „Живот во бои“ на Андријана Мациев отворена во македонскиот КИЦ во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: