Слободан Тимчевски-Линка со „Моменти 2“,вечерва во Куманово

Во Уметничката галерија во Куманово вечер во 19.30 часот, ќе биде отворена изложба на дела „Моменти 2“ од академскиот сликар Слободан Тимчевски-Линка. Ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
4 копии

Вечерва во 19 часот во Центарот за иновации и дизајн „Јавна соба“, ќе биде отворена втората самостојна изложба на дизајнерката Јованка Јанкоска „Класје“. Ова е ...
| | веќе видена | слични

На 22 декември во Галерија Остен со почеток во 19:30 часот , ќе биде отворена изложбата „ЧЕИЗ“ на врвната македонска уметница Јана Манева Чупоска . Изложбата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слободан Тимчевски-Линка со „Моменти 2“,вечерва во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: