Изгоре барака во Драчево


3 копии

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен ...
| | веќе видена | слични

Четиричленото семејство со две малолетни деца oд Драчево изгубија се што макотрпно стекнувале со години. -Преплашени се децата, малечки се на 8 и 3 години. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пожар утринава го пеплоса домото на скромно скопско семејство од Драчево, објави . Четиричленото семејство со две малолетни деца изгубија се што макотрпно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Облеката која ја носеле на себе е се што им остана после пожарот кој утрово го пеплоса нивниот скромен дом од скопско Драчево. Четиричленото семејство со две ...
| | веќе видена | слични

На скопската улица „Ѓорги Поп Христов“, во вечерните часови на 05 јануари избувнал пожар во првиот кат од куќата на 72-годишна жена. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 143 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 188 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 332 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 152 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 149 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре барака во Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: